Serwis poświęcony tematyce akcesoriów do grilla oraz najlepszym przepisom kulinarnym.

Weber

Tradycja, doświadczenie, pasja – tak w skrócie można określić amerykańską firmę Weber, której historia została zapoczątkowana w 1952 roku, kiedy to George Stephen, pasjonat grillowania na świerzym powietrzu, postanowił opracować grilla, który z powodzeniem rozwiązywał by problem utrzymania stałej temperatury grillowania, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Tym sposobem powstał pierwszy grill z pokrywa kulistą (grill kulisty), który zapoczątkował «podwórkową rewolucję» w Stanach Zjednoczonych i który po dziś dzień uważany jest za jeden z symbolów Ameryki.

Pierwszy Weber grill stał sie początkowo obiektem drwin (nazywano go ironicznie «sputnikiem»), by z czasem zyskać miano nieśmiertelnego i ponadczasowego.

George Stephen, mimo początkowych trudności wierzył, że jego produkty (grille ogrodowe i akcesoria do grilla) prędzej czy później zyskają zaufanie Klientów i jego marka stanie się międzynarodową ikoną w swojej branży. W chwili swojej śmierci (1993 rok) produkty jego firmy Weber gościły już od wielu, wielu lat w ogrodach całego świata.

Misja firmy Weber kontunowana jest systematycznie po dzień dzisiejszy, a jej grille gazowe, węglowe i elektryczne oraz akcesoria do grilla cieszą się doskonałą opinią wśród Klientów z całego świata.

Każdy grill Weber spełnia początkowe założenia założyciela firmy – jest solidny, funkcjonalny, nowoczesny, piękny i ponadczasowy.

Na próżno szukać firmy z tego segmentu, która dałaby tyle pięknych i niezapomnianych chwil swoim Klientom i właśnie za to należy się największe uznanie dla firmy Weber i jej założyciela, Georgea Stephena.

Znajdź nas na Facebooku